Tüp Bebek Merkezlerine Ulaşma!

 

Her yıl dünya genelinde yüz binlerce çiftin bebek sahibi olabilme hayaliyle tüp bebek merkezleri ziyareti yaptığı ve bunların yalnızca bir bölümünün bebek sahibi olabildiği görülmektedir. Bakıldığı zaman bebek sahibi olan çiftlerin bu anlamda doğru merkezleri seçtikleri ve merkez seçimi sürecinde doğru araştırmalar yaparak bu anlamda şanslarını arttırdıkları görülmekte. Öte yandan hiç araştırma yapmadan hareket eden bir kesim var ki bebek sahibi olmak şöyle dursun dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren merdiven altı merkezlerde vakit kaybının yanı sıra durduk yere canını yaktırmıştır. Bu bakımdan merkez seçimi son derece büyük bir öneme sahip.

 

Doğru merkez seçimleri ile bebek sahibi olma şansınızı arttıracağınızı hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalı ve bu anlamda hassasiyet göstermelisiniz. Gerek internet araştırmaları gerekse günlük yaşam araştırmaları ile destekleyeceğiniz bilgilerinizi genişleterek doğru bir merkez bulabilmeniz çok önemli. Sperm donasyonu halk arasında “sperm nakli” olarak bilinen uygulamalar arasında yer alıyor. Doğal süreç içerisinde sperm hücreleriyle hamile kalamayan hanımların rahmine sperm bankası aracılığıyla elde edilen işlevli bir spermin aktırılması ve döllenmesi sürecini ifade eder.

 

Biyolojik olarak baba bir başkasıdır ancak; çiftler çocuk sahibi olma hayallerini gerçekleştirmiş olurlar. Ülkemizde yasak uygulamalar arasında yer alması nedeniyle çaresiz kalan çiftlerin bu uygulamayı tercih ettiğini görmekteyiz. Kıbrıs’ta bu anlamda bir serbestlik söz konusu. Erkek taraflı bir problemden dolayı o çiftin normal birleşme yoluyla hiçbir şekilde çocuk sahibi olamayacağı netleştirildikten sonra böylesi bir tedavi yöntemi önerilir. Donör spermi kullanılarak çiftler bebek sahibi yapılır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir