Sorunsuz SMF Forum Scripti Kurulumu Nasıl Yapılır?

SMF Nedir?

SMF – Simple Machines Forum(Basit Makinalar Forumu), Simple Machines LLC. tarafindan geliştirilen bir forum yazılımıdır.  PHP ve MySQL kullanılarak oluşturulmuş açık kaynak kodlu bir forum sistemidir. SMF forum sistemi görsellik ve kullanım açısından kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlar. Örnek vermek gerekirse SMF forum sisteminde hiçbir forum sisteminde bulunmayan SSI özelliği vardır. Bu özellik sayesinde küçük kodlarla forumun bazı özelliklerini istediğiniz bir sayfaya taşıyabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız hataları rahatlıkla geri alabileceğiniz SMF, web dünyasına yeni girenlerin deneme tahtasıda denebilir. Görünüm ve kullanılabilirlik seviyesi geliştirilebilir olduğundan bir çok kişinin tercih ettiği forum tipi olmasından dolayı firma olarak tavsiye edeceğimiz forum scripleri arasındadır.

Özellikler:

– SSI özelliği,
– Size kullanıcı yönetimi sağlamakla birlikte gelişmiş bir izin ağına sahiptir.

– Farklı dillerde aynı anda kullanım özelliği vardır.
– Okunmamış başlıkların takibini yapabilme özelliğine sahiptir.
– Büyük sitelerde kullanılabilen ve iyi düzeyde bir performansa sahip bir yazılımdır.
– Ayrıca SMF’nin rss, xml, xhtml ve wap desteği mevcuttur.
– Günceldir hergün yeni paketler eklenir.Bu sayede güncellik sorunu çekmezsiniz.
– Sistemde halihazırda birçok tema yüklüdür ve bu sayede birçok görsel seçenek mevcuttur.

– SMF’de hazır olarak birçok portal vardır ve kurulumları,kullanımları da çok basittir.

SMF hakkında daha detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayın.
 

CloudBunny Uygulama Yükleyici

CloudBunny kontrol panelinize entegre durumda çalışan ‘Uygulama Merkezi’ adlı servisimiz sayesinde 5-10 saniye gibi bir sürede web sitenizi kurup yayına verebilirsiniz. Sistemimize entegre, kuruluma hazır 325 adet dünyaca ünlü script bulunmaktadır. Artık kurulum yaptırmak için ekstra ücretler ödemenize gerek yok. Bir tıklama ile kendi sitenizi hazırlayabilir ve anında yayınlayabilirsiniz. 

Ayrıca Android kullanıcısıysanız Türkiye’de ilk olan CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel uygulamamızı indirerek tüm hosting kontrolünüzü cebinizden kontrol edebilirsiniz. Uygulama ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. 
CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel İNDİR

SMF ücretsiz forum uygulamanızı kontrol panelimiz yardımıyla aşağıdaki adımları takip ederek kurmaya başlayabilirsiniz,

1- Öncelikle kullanıcı girişinizi tamamladıktan sonra açılan menülerden hizmetlerim bölümüne tıklıyorsunuz.

 

 
2- Açılan sayfada ürün hizmet bölümündeki detayları görüntüle butonuna tıklıyoruz.
 
 
3- Hesap yönetimi bölümündeki Uygulama yükleyici butonuna tıklıyoruz.
 
 
4- Sonrasında açılan sayfada yeni uygulama ekle butonuna tıklıyorsunuz.
 

5- 350’nin üzerinde hazır kodlanmış ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yeni uygulama ekle panelimizle hiçbir extra bilgiye ihtiyaç duymadan isteğinizi ve gereklerinizi karşılayacak uygulamayı 5 dk içinde sitemiz hizmetinde demosunu görüntüleyebilir ve kurabilirsiniz. Konumuz gereği SMF kurulumu yapacağımız için Genel bakış veya Forum kategorileri içerisindenSMF scriptini seçiyoruz ve Yükle! isimli butona tıklıyoruz.

 

7-  Açılan bölümde SMF kurulumu için temel bilgilerinizi belirttikten sonra uygulamayı yükle butonuna basarak SMF kurulumunu sitemiz sayesinde 5-10 saniye gibi kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz.
 
 
8- İşleminiz gerçekleştikten sonra alt bölümde uygulamanız başarıyla kuruldu yazısı geliyorsa SMF Forum Scriptiniz başarıyla kurulmuş ve kullanıma hazır durumdadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir