Sahte Alyans Almamak İçin Dikkat!

Sarrafiye ve mücevherat sektörlerinde son yıllarda ciddi manalarda görülmeye başlayan sahtecilik, taklitçilik faaliyetleri ciddi anlamda rahatsızlık verici boyutlara ulaşmıştır. Bu boyutlara ulaşmasındaki en önemli sorun kötü niyetli insanların eskiden olduğu gibi günümüzde de bulunması ve bunlara kanan bilinçsiz müşterilerden dolayıdır.

Eğitim seviyesinin artması ve kültürel gelişimin tamamlanmasıyla birlikte insanlar daha bilinçli bir hale gelerek ürün ya da hizmet siparişi vermeden önce muhataplarını araştırmaya başlamışlardır. Firma ya da şirketlerin sanal ortam üzerinde güven ortamı yaratabilmesi ilk sorumlulukları arasında. İnsanlar güvenmedikleri hiçbir platformdan alışveriş yapmak istemezler ve doğal olarak ödemesini yaptıkları bir ürün ya da hizmeti almak isterler. Ticari faaliyetlerini sürdürmek isteyen her şirket bedeli ödenen hizmet ya da ürünleri göndermekle yükümlüdür. Sahte alyans ürünleriyle karşılaşmak istemeyen her kullanıcı alışveriş yapacağı şirketleri araştırarak hareket etmekte.

Sanal ortam üzerinden alyans temin eden bunu da ne olduğunu bilmediği bir siteden yapan kullanıcıların bir takım mağduriyetler yaşayacakları aşikar. Bu bakımdan alışveriş yapılacak sitelerin büyük şirketlerin girişimleri olmasına dikkat edilmeli. Güvenmediğiniz kurum ya da web sitelerinden alışveriş yapmamaya özen göstermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir