Polonyada Eğitimi Düşünmediyseniz, Bir Düşünün

Polonyada Eğitimi Düşünmediyseniz, Bir Düşünün

Yurtdışında eğitim özellikle de Avrupa ülkelerinde, öğrencilere her zaman çok cazip gelmiştir. Farklı bir ülkeye gitmek ne kadar heyecan verici olsa da yaşanabilecek pek aksaklık ve bilmediğiniz bir ülkede bürokratik işlemler oldukça sıkıntılı sonuçlara sebep olabilir. Ancak günümüzde eğitim danışmanlık hizmetleri sayesinde tüm bu zorlukları kolay yoldan halledilebilmektedir.

Ayrıca Polonya’da eğitimin yanı sıra yaşam ve konaklama giderlerinin de oldukça ekonomik olması sadece Türkiye’den değil pek çok ülkeden öğrenci için burayı daha cazip hale getiriyor. Polonya’da eğitimin Türkiye’ye göre hesaplı olmasındaki bir etkende, Polonyada üniversite bölümleri çoğunlukla 3 yılda tamamlanıyor. Bazı mühendislik bölümleri, tıp ve eczacılık gibi bölümlerde bu süre 4-6 yıl arası değişiyor.

Hayallerinizden Vazgeçmek Zorunda Değilsiniz

Üniversite sınavında, heyecanına yenik düşen veya istediği bölüme puanı yetmediği için istemediği halde başka bölüm seçen veya bir yıl daha erteleyen öğrenciler için Polonya bir çıkış fırsatı sunuyor. Sınav sonucu şart koşmadan öğrenci kabul eden ülkede, lise eğitimi ve yeterlilik durumuna göre tercih yaparak en uygun bölümlere kayıt yaptırmak mümkündür.

Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitimi, Polonyada üniversite fiyatları farklılık gösterse bile Türkiye’deki bir vakıf üniversitesine göre daha ucuza gelmektedir. Yaşam ve konaklama maliyetleri konusunda Türkiye ile benzerlik göstermektedir.

Danışmanlık Kapsamında Sunulan Hizmetler

Sunduğumuz hizmet çerçevesinde, üniversiteler hakkında bilgi vererek en uygun okulu ve bölümü seçmenize yardım ederken bir yandan da yeni yaşam yerine adaptasyonunuz ve gerekli işlemler konusunda Polonyada eğitim danışmanlığı hizmetiyle destek olmaktadır.

Başvuru yapılan okul tarafından kabul edildikten sonra vize ve Yolculuk organizasyonu konusunda işlemleriniz yapılır. Seçilen üniversiteye göre Varşova’da ve Krakow’da havaalanında karşılama yapılarak transferi yapılır. Üniversite ve şehir oryantasyonu ile hızlı bir adaptasyon süreci desteği de sunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir