İSO 27001 HAKKINDA

İSO 27001 HAKKINDA

Bilgiye sahip olmak, bilgiye erişmek ve elde edilen bilgileri koruyabilmek hayatımızın temel unsuru olmalıdır. Bu iş hayatında da geçerli bir olgudur. Kurum ve kuruluşlar ve de firmalar için sürdürülebilir bir yapı oluşturmak temel esastır. Bu esasta bilgiye dayanır ve bu bilgilerin yönetilmesine, kalıcı bir hale getirilmesi ile doğru orantılıdır. İşte tüm bu süreçler için firmanıza standartlar oluşturan ve bunun devamlılığını sağlayan sistem iso 27001 sistemidir.

Dünyada bağımsız bir kurum tarafından denetlenerek verilen iso 27001 belgesi iso 27001 belgesi firmalara belirli standartlar oluşturulmasında yardımcı olur. Bu belgeyi almak için bir çok sebebi vardır kurumların. Ne iş yaptıklarının, hangi sektörde faaliyet gösterdiklerinin ve hangi büyüklükte olduklarının hiç bir önemi yoktur. Dileyen her firma bu belge için başvurabilir ve gerekli standartları oluşturduğu takdirde bunu almaya hak kazanabilir. Genel tanım olarak adına Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi denilen bu belge firmalara, uluslararası boyutta bir standart, bilgi güvenliği ve analizi ve iyi bir gelecek sunar. Belgenin getirdiği şartları yerine getiren her bir kurum, sistematik bir çalışma düzeni, planlı bir yapılanma ve iyi bir itibar kazanır.

Evet İso 27001 belgesi firmalara iyi bir itibar kazandırır. Müşterilerinin gözünde daha güvenilir ve değerli olur. Bu şekilde kurum ve firmalar iş potansiyellerini yükseltir, yapılarını dahada sağlam bir hale getirebilir ve varmak istedikleri büyük hedeflere daha emin bir şekilde ulaşabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir