InDesign Nedir? InDesign Programı ve InDesign Dersleri

InDesign, Adobe firması tarafından geliştirilmiş dünya çapında en çok kullanılan masaüstü yayıncılık yazılımlarından biridir. InDesign yazılımını kullanarak basılı kitaplar, broşürler, dijital veya basılı dergiler, iPad Uygulamaları ve E-kitaplar başta olmak üzere birçok ürünü dijital ortamda en profesyonel deneyimle hazırlayabilirsiniz.

InDesign Programı

Adobe ailesinin en önemli ürünlerinden biri olan InDesign, günümüzde artık masaüstü yayıncılığın ayrılmaz parçalarından biridir. Nasıl ki grafik konusunda akla ilk gelen düzenleyicilerin arasında PS ürünü yer alıyorsa, masaüstü yayıncılık konusunda da akla ilk gelen yazılım InDesign yazılımıdır.

InDesign’ın bu kadar çok kullanılmasının ve popüler olmasının altında yatan ana neden kullanım kolaylığıdır. Teknikleri öğrenildikten ve yazılımın mantığı kavrandıktan sonra, InDesign’ı kullanarak yapabileceklerinizin tümünün ancak hayal gücünüzle sınırlı olduğunu bilmelisiniz. İçerisinde bolca hazır şablona yer verilen yazılım, özellikle hızla halletmek istediğiniz işlemlerinizde size yardımcı oluyor ve kısa sürede istediğiniz çalışmaları ortaya çıkartmanıza yardımcı oluyor.

Gelişmiş ön izleme sistemi sayesinde InDesign ile yaptığınız çalışmaları henüz dağıtım veya basım aşamasına getirmeden önce detaylı şekilde inceleyebiliyor ve çalışmanızın nihai halinin nasıl bir şekil alacağını görebiliyorsunuz. Son yapılan geliştirmelerle birlikte InDesign kullanıcıları artık bulut depolama sisteminden de faydalanabiliyor.

Bu sayede bilgisayarınız nerede olursa olsun InDesign çalışma ortamınıza kolaylıkla bulut sunucular üzerinden erişebiliyor veya çalışmalarınızı bulut çalışma ortamı üzerinde yedekleyebiliyorsunuz. Üstelik InDesign yazılımı öğrenciler ve öğretmenler için de ekstra uygun aylık fiyat planıyla birlikte sunuluyor.

InDesign Dersleri

InDesign ile çalışmak gerçekten çok kolay. Bu yazılımla çalışmak için bolca geliştirilmiş bir hayal gücü ve biraz da teknik bilgi sahibi olmanız gerekiyor. InDesign hakkında teknik bilgi sahibi olmanız özellikle profesyonel çalışmalar meydana getirmek veya yaratıcı tasarım örnekleri sergilemek açısından oldukça önemlidir. Siz de WM Aracı forumu içerisinde yer alan InDesign kategorisini ziyaret ederek, üyelerin hazırlamış olduğu paylaşım ve derslere erişebilir, InDesign hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir