DYNIX/ptx Nedir? DYNIX/ptx İşletim Sistemi ve DYNIX/ptx İndir

DYNIX/ptx, ilk defa Sequent Computer Systems tarafından x86 simetri çok işlemcili sunucular üzerinde çalışması için tasarlanan UNIX tabanlı işletim sistemidir.  İşletim sistemini tasarlayan şirket daha sonradan IBM tarafından satın alınmış ve işletim sistemi Intel ortamı üzerinde çalışabilecek şekilde geliştirilmiştir.

DYNIX/ptx İşletim Sistemi

DYNIX/ptx işletim sistemi ve işletim sistemi için tasarlanan yazılımların tümü ticari amaçla geliştirilmiş olan ürünlerden ibaretti. Bu nedenle yazılımlar ve işletim sistemi ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik ve yönetilebilirlik açısından yüksek bir performans sunmaktaydı. Sunucular için özel olarak tasarlanan bu işletim sistemi terabaytlarca veriyi bünyesinde barındırabiliyor ve işleyebiliyordu. DYNIX/ptx  7×24 çalışabilme kapasitene sahip olması ve veri ağındaki başarısı nedeniyle yaygın olarak veri merkezleri tarafından tercih edilmiştir.

DYNIX/ptx İndir

Hem eski hem de ücretsiz bir işletim sistemi dağıtımı olmaması nedeniyle DYNIX/ptx’i doğrudan indirebileceğiniz veya satın alabileceğiniz bir adres ne yazık ki bulunmamaktadır. İnternet üzerindeki bazı tedarikçiler yardımıyla yine de DYNIX/ptx’in bir kopyasına erişebilme şansınız her zaman için mevcut

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir